Отборът на Манчестър Юнайтед постигна ценна победа с 2:0 като гост над отбора на Блекбърн. Две късни попадения на Луис Антонио Валенсия и Ашли Йънг дариха победата за „червените" въпреки равностойния характер на днешната среща. Триумфът бе изключително важен за временните лидери, които се откъснаха на пет точки от градския съперник Ман Сити.

Играчите на сър Алекс Фъргюсън започнаха срещата на „Иууд Парк" пределно  мотивирани. Увеличаването на преднината пред градските съперници от Сити бе основният дразнител за Рио Фърдинанд и компания.

Съвсем логично, първата опасност бе пред Пол Робинсън. Тогава една вискока топка попадна в краката на Хавиер Ернандес, който обаче стреля неточно и прати топката в аут. Пет минути след това, остро подаване на Антонио Валенсия бе засечено от Чичарито, но стражът на „роувърс" направи невъзможното и спаси това толкова опасно положение пред неговата врата.

Ответният удар за домакините дойде в 17-ата минута, когато тежък изстрел на Хойлет бе отразен с вещина от Де Хеа.

До края първото полувреме. Футболистите на Юнайтед бяха по-активният тим, но така и не съумяха да отбележат така желаното от тях попадение. От своя страна, играчите на Стив Кийн имаха своите силни пет минути, точно в края на първата част, когато удари на Хойлет и Ханли бяха отразени от фантастичния в днешната среща Де Хеа.

Сериозното активизиране в редиците на „червените дяволи" започна  със съдийския сигнал за второто полувреме на Хауърд Уеб.  Опасни удари на Рууни, Ернандес и Рафаел можеха да поразят целта, но последна преграда пред тях се оказа бившият национален страж на Англия Пол Робинсън, който до този момент успяваше да запази статуквото в двубоя.

Най-опасният иргач на домакините пък Якубу Айегбени, продължаваше да тормози защитата на Юнайтед  и на няколко бе блзио до попадение.

Въпреки задното си място в английската Висша лига, футболистите на Блекбърн  се представяха чудесно и оказваха сериозен отпор на именития си съперник.

Виждащ проблемите в играта на своите, сър Алекс замени неубедителните Ернандес и Джоунс, като на тяхно място заиграха Дани Уелбек и легендата Райън Гигс.  До гол обаче, така и не се стигаше.

В 76-ата минута навременна намеса на Рио Фърдинанд предотврати сигурен гол в мрежата на гостите. Четири минути след това, домакините отново имаха удобна възможност, но Якубу отново не успя да бъде хладнокръвен и да отбележи.

Следващата атака донесе и най-красивия момент в срещата. Гениално изпълнение на Луси Антонио Валенсия завърши с така важното попадение за „червените дяволи". От наглед невъзможен ъгъл, еквадорецът отправи изненадващ удар, който свари неподготвен Пол Робинсън и опъна мрежата зад него, за удоволствие на всички гостуващи фенове от Манчестър.

Голът на успокоението за футболистите на сър Алекс не закъсня. В 85-ата минута неспасяем шут на влезналия като резерва Ашли Йънг , постави домакините от Блекбърн  за втори път на колене.

След днешната си победа, футболистите на сър Алекс гледат далеч по-спокойно от върха на Англия, след като ще посрещнат 32-рия кръг от първенството, на пет точки аванс пред вторите от Манчестър Сити. Положението за домакините от Блекбърн остава все така тежко. Момчетата на Стив Кийн са осемнадесети, като борбата им за оцеляване обещава да бъде епична.

БЛЕКБЪРН - МАНЧЕСТЪР (ЮНАЙТЕД) 0:2

0:1 Валенсия (81'), 0:2 Йънг (86')

Стадион: „Иууд Парк"

Съдия: Хауърд Уеб

Блекбърн: Робинсън, Олсон, Дан, Ор, Ханли, Лоу, Педерсен, Н'Зонзи, Олсон, Хойлет, Яакубу

Манчестър (Юнайтед): Де Хеа, Рафаел, Фърдинанд, Еванс, Евра, Карик, Джоунс(63-Гигс), Скоулс, Валенсия, Ернандес(60-Уелбек). Руни