Манчестър Юнайтед е все по-близо до титлата на Висшата лига, а до края на първенството остават още три месеца. „Червените дяволи" се откъснаха на 12 точки пред втория във временното класиране Манчестър Сити. Възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън победиха Евертън с 2:0 на своя „Олд Трафорд".

„Гражданите пък снощи загубиха с 1:3 от Саутхямптън, с което улесниха тотално мисията на Юнайтед в откъсването на върха.

Като цяло днес, „червените дяволи" надиграха „карамелите". Попаденията паднаха през първото полувреме, което бе и по-интересно. Двубоят на живо изгледа наставникът на Реал (Мадрид) Жозе Моуриньо, който разучаваше Ман Юнайтед преди сблъсъка от Шампионската лига през идната седмица.

Срещата започна с тотален натиск на домакините. В 13-ата минута това даде резултат. Валенсия се пребори умело с глава за топката, подаде я към Ван Перси, който видя добре позиционнираният Гигс. Опитният играч стреля, а топката първо срещна гредата, но секунда след това влезе за 1:0.

След попадението, „карамелите" постепенно опитаха натиск и дори имаха възможност да изравнят. В 29-ата минута Озмън овладя топката пред наказателното поле и стреля мигновено, но Де Хеа се намеси, избивайки в корнер.

Секунди преди края на редовното време на първата част обаче Ман Юнайтед предреши мача. Рафаел подаде към Ван Перси, който се откъсна сам срещу Хауърд, финтира го, а Хейтинга опита да догони топката, но без успех - 2:0.

През второто полувреме темпото на игра спадна. В 65-ата минута след центриране от корнер, резултатът можеше да стане класически, след като вратарят изби ударена топка от Евънс, след разбъркване, той отново стреля, но Йелавич изби от голлинията.

В 81-ата минута Робин ван Перси изпусна страхотно положение след подаване на Гигс.

МАН ЮНАЙТЕД-ЕВЕРТЪН 2:0