Мениджърът на Тотнъм Мартин Йол засипа с похвали българския нападател Димитър Бербатов за неговото представяне срещу Болтън снощи. Тотнъм спечели мача с 4:1, а националът асистира за първия гол на Роби Кийн.

Според Мартин Йол, Бербатов е показал най-доброто, което може да се иска от един нападател, изнесен на върха на атаката. Българинът бе самотен в нападението на Тотнъм през второто полувреме на мача, след като в 35-а минута неговият партньор и автор на два гола в мача Роби Кийн бе изгонен за умишлена игра в ръка.

Бербатов обаче показа голяма класа и продължи да тормози защитата на Болтън до края на срещата. "Казах на Бербатов, че представянето му срещу Болтън е най-доброто, което съм виждал от нападател като индивидуална игра срещу който и да е отбор.

Аз съм щастлив човек, защото с привличането на Бербатов направихме трансферен удар. Той може да играе във всеки отбор в Европа. Достатъчно е да погледнете постижението му в националния отбор на България (54 мача и 33 гола).

Мисля, че няма по-добри показатели за нападател в националните отбори от тези на Бербатов", заяви Мартин Йол. Бербатов вече се адаптира към Висшата лига и започна да бележи голове и при гостуванията на Тотнъм.

Българинът се разписа два пъти при гостуването на Фулъм за купата на Англия миналата седмица, а след това вкара и на Евертън на "Гудисън Парк".

"Той ни струваше много пари и винаги в първите месеци има леко притеснение дали ще успее да се адаптира към стила на игра тук. На "Уайт Харт Лейн" Бербатов беше безупречен, но при гостуванията нещата стояха по-различен начин", каза още Мартин Йол.