С равенство 2:2 завърши последният мач от 12-ия кръг на английската Висша лига между Уест Бромич Албиън и Астън Вила. Българският национал Александър Тонев започна като титуляр в състава на гостите и остана на терена 57 минути.

Иначе домакините започнаха отлично срещата и набързо вкараха два гола. Шейн Лонг откри резултата още в третата минута, след като се разписа със силен удар с левия крак в 3-ата минута. В 11-ата минута отново Лонг попадна в прегръдките на съотборниците си - 2:0.

Още в 19-ата минута УБА можеше да сложи точка на спора, но от 3-4 метра на празна врата Сесеньон направи непростим пропуск. Отново той бе близо до гол в началото на второто полувреме, но и този път тъмнокожият нападател пропусна.

В последните 25 минути на мача Астън Вила намери сили да стигне до равенство. Карим Ел Ахмади се възползва от грешка в отбраната на УБА и в 67-ата минута намали резултата на 2:1. Четвърт час преди края Уестууд възстанови статуквото, след като се разписа със страхотен шут от 25 метра. В крайна сметка двата отбора поделиха по точка.