Отборът на Астън Вила се класира за V-ия кръг в турнира за Купата на Англия. Бирмингамци се наложиха с 3:2 като домакин на Брайтън. Българският национал Стилиян Петров попадна в групата за мача, но не се появи на терена. Очаквано мениджърът на Вила Мартин О'Нийл даде почивка на голяма част от основните си играчи. От титулярите в стартовия състав място намериха само Люк Иънг, Ашли Иънг и Даунинг.

Домакините откриха резултата още в 5-ата минута чрез Делфунесо. В края на полувремето обаче Елфик възстанови статуквото. След почивката Астън Вила започна по-добре и чрез Ашли Иънг и Делф стигна до нови два гола. Крайният резултат оформи Форстър в последните секунди на мача.

Елитният Уигън се спаси трудно от ранно отпадане от Купата на ФА, след като завърши 2:2 срещу четвъртодивизионния Нотс Каунти. Лий Хюз и Бен Дейвис дадоха преднина на домакините от Нотс Каунти до полувремето, но Уигън стигна до преиграване с голове на Джейсън Скотланд в 52-та минута и на Бен Уотсън в 83-та. Неочаквано трудно бе на Фулъм при победата с 3:1 над останалия с 10 души Акрингтън, но още по-неочаквана бе победата на Бирмигам с 2:1 над Евертън на "Гудисън Парк". С класирането за петия кръг Бирмингам продължи серията си без загуба във всички турнири на 15 поредни мача.

АСТЪН ВИЛА - БРАЙТЪН 3:2
1:0 Делфунесо (5')
1:1 Елфик (41')
2:1 А. Иънг (48')
3:1 Делф (63')
3:2 Форстър (90')