Футболните съдии Дарън Ингланд и Даниел Кук, които придобиха негативна слава с решението си да не зачетат гола на Луис Диас в мача между Тотнъм и Ливърпул през миналия месец, получиха наряди за срещи от предстоящия девети кръг на Висшата лига.

Ингланд и помощникът му Кук бяха отговорници за системата за видеоарбитраж (ВАР) по време на мача между Тотнъм и Ливърпул, завършила с победа с 2:1 за лондончани. При резултат 0:0 през първото полувреме гол на Луис Диас в полза на гостите бе отменен заради засада, каквато обаче нямаше. Ингланд и Кук не разчетоха ситуацията и решиха да не се намесват, защото сметнаха, че съдиите на терена са признали попадението. Но екипът на игрището, воден от главния съдия Саймън Хупър, бе маркирал засада на Диас и в крайна сметка голът, макар и напълно редовен, не бе признат.

Ливърпул завърши мача с девет човека, а след края на двубоя мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп бе бесен на отсъжданията на съдиите и поиска преиграване на срещата.

Заради грешката си Ингланд и Кук бяха наказани да не ръководят по един мач, но този уикенд двамата отново се завръщат, макар и поотделно.

Дарън Ингланд ще бъде четвърти съдия на мача между Брентфорд и Бърнли, докато Кук е определен за страничен съдия на срещата Шефилд Юнайтед - Манчестър Юнайтед. Главен съдия на този двубой ще бъде Майкъл Оливър, който в последния кръг се забърка в друг скандал с решението си да не изгони от игра халфа на Манчестър Сити Матео Ковачич в двубоя с Арсенал, въпреки че хърватинът направи нарушение за жълт картон, когато вече бе получил един такъв. За щастие на Оливър грешката му не ощети Арсенал и "артилеристите" победиха с 1:0 над шампионите.

Саймън Хупър пък ще отговаря за ВАР на срещата  между Нюкасъл и Кристъл Палас.