Манчестър Юнайтед сензационно загуби на старта на Премиършип. „Червените дяволи" отстъпиха на Евертън като гост с 0:1.

Единственият гол стана дело на Фелайни в 57-ата минута. Българинът Димитър Бербатов остана на резервната скамейка през цели двубой.

На пейката започна и новото попълнение Робин ван Перси, но той се появи в игра в 68-ата минута, заменяйки Дани Уелбек.

Евертън за втори път тази година се оказва огромен препъни камък за  „червените дяволи". През април, „карамелите" стигнаха до геройското 4:4, след като изоставаха в резултата с 2:4 и така нарушиха сметките на устремилите се по това време към титлата съперници.

Иначе Юнайтед имаше няколко добри положения в днешната среща, но като цяло игра много слабо и безидейно. В 29-ата минута, Уейн Руни изпълни отлично пряк свободен удар, но Тим Хаурд спаси. Отново той 10 минути по-късно остана сам срещу стража, но стреля в тялото му.  Малко преди почивката Евертън имаше шанс да открие резултата чрез Лейтън Бейнс, но Де Хеа спаси.

„Карамелите" започнаха по-добре втората част и логичното се случи в 57-ата минута. Тогава бившият халф на Юнайтед Дарън Гибсън центрира от корнер, а Маруан Фелайни мина през Карик и с  топовен шут откри резултата.

В 68-ата минута Ван Перси се появи в игра и малко по-късно създаде много чисто голово положение. Холандецът изведе Шинджи Кагава, но японецът стреля слабо.

Така Юнайтед започна сезона по най-кошмарния начин, а „карамелите" подсладиха вечерта на феновете си.

ЕВЕРТЪН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:0
1:0 Маруан Фелайни (57)

ЕВЕРТЪН: 24.Тим Хауърд, 2.Тони Хибърт, 6.Фил Ягиелка, 3.Лейтън Бейнс, 15.Силвен Дистен, 21.Леон Осман (80-23.Шеймъс Колман), 4.Дарън Гибсън, 18.Фил Невил, 22.Стивън Пиенар, 25.Маруан Фелайни, 7.Никица Йелавич

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 1.Давид Де Хеа, 15.Неманя Видич, 3.Патрис Евра, 16.Майкъл Карик, 7.Антонио Валенсия, 22.Пол Скоулс, 17.Нани (78-18.Ашли Йънг), 23.Том Клевърли (85-8.Андерсон), 26.Шинджи Кагава, 10.Уейн Рууни, 19.Дани Уелбек (68-20.Робин Ван Перси)

Жълти картони: Нани, Пол Скоулс (Манчестър Юнайтед)