Манчестър Юнайтед записа първата си победа във Вишата лига за сезон 2012-13, след като надви у дома с 3:2 Фулъм. Дебютни голове с екипа на „червените дяволи" вкараха Робин Ван Перси и Шинджи Кагава, а едно попадение добави и Рафаел, който направи много силен мач.

Точно за столичани пък бяха Дъф в началото на мача и Видич след почивката, който си вкара автогол. Уейн Руни започна двубоя като резерва, появи се в игра след почивката, но в края получи контузия и бе изкаран на носилка. Българинът Димитър Бербатов изобщо не бе в групата на „червените дяволи".

Двубоят започна изненадващо и още в 3-ата минута Деймън Дъф хвърли в смут повече от 70 000 на „Олд Трафорд", след като се разписа за 0:1. Отговорът на Манчестър Юнайтед обаче не закъсня. В 10-ата минута Ван Перси изравни резултата, вкарвайки първия си гол с екипа на „червените дяволи". Холандецът засече по отличен начин центриране на Евра и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на лондончани. Това беше и първо попадение за Юнайтед в новия сезон в Англия.

Веднъж изравнили резултата, домакините наложиха сериозен натиск в опит да стигнат до обрат. В 35-ата минута Том Клевърли шутира много силно от 25 метра, Шварцер изби, но топката попадна право на крака на Шинджи Кагава, който от 2 метра с лекота вкара за 2:1. Дебютен гол и за японеца с екипа на Юнайтед!

До края на полувремето имаше още време и домакините се възползваха от него. В 41-ата минута Йънг центрира в малкото поле към Рафаел, който надскочи бранител на Фулъм и с глава вкара за 3:1. Любопитното е, че само 2 минути преди това попадение на бразилеца бе отменено заради засада.

Второто полувреме започна на значително по-ниски обороти. Отново домакините бяха близо до гол, но ударът на Рафаел с глава мина на сантиметри над вратата. В средата на втората част гостите от Лондон заиграха прекрасно и на свой ред погледнаха сериозно към вратата на съперника. Муса Дембеле на два пъти развинти отбраната на Юнайтед, но и в двата случая ударите му бяха спасявани от Де Хеа.

В 65-ата минута Фулъм вкара гол по доста странен начин. Центриране от ляво бе засечено неволно с пета от Неманя Видич, който прати топката в собствената си врата - 3:2. Вина за гола нови и Де Хеа, който действа тотално неадекватно. До края гостите се опитаха да стигнат до трети гол и да вземат точка, но това не се случи.

В добавеното от време от двубоя Уейн Руни получи неприятна контузия в коляното и напусна терена на носилка. В крайна сметка Юнайтед се наложи с 3:2 и взе първите си точки за новия сезон.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ФУЛЪМ 3:2