Мъките за Ливърпул продължават. Тимът на Кени Далглиш загуби с 1:3 гостуването си на Уест Хем, с което спря устрема на "червените" към евротурнирите.

Началото на срещата бе по-добро за Ливърпул. Глен Джонсън пропусна с глава да вкара, след като не, Федерик Пикион изби топката. Уест Хем отговори с контраатака, при която Хицлшпергер стреля много силно, но не успя да преодолее Рейна.

В 21-ата минута обаче Уесхт Хем поведе. Хицлшпергер подаде към Скот Паркър, който с техничен удар откри резултата - 1:0.

Дирк Кайт отвърна с много силен удар, минал на сантиметри от гредата. В последните минути обаче Ливърпул понесе сериозен удар. Първо Мартин Кели бе заменен принудително, а след това Уест хем удвои резултата. Демба Ба получи хубав пас и с глава вкара за 2:0.

През втората част Ливърпул тръгна по-смело напред. Луис Суарес изпусна изгодно положение, спасено от Грийн. Малко по-късно и Джерард пропусна. В крайна сметка, Ливърпул все пак вкара за 2:1. Суарес проби добре и пусна хитър пас към Глен Джонсън, който намали.

Оттук до края на мача мърсисайдци атакуваха силно, но Уест Хем удържа натиска. В крайна сметка при една бърза контраатака в добавеното време Карлтън Коул дори успя да вкара трети гол.

Уест Хем - Ливърпул 3:1
1:0 Паркър (21), 2:0 Демба Ба (45), 2:1 Глен Джонсън (84), 3:1 Коул (90)