Отборът на Челси си върна лидерското място в Премиър лийг. Това се случи след драматичен обрат в лондонското дерби срещу Тотнъм - 2:1. Селекцията на Антонио Конте демонстрира изключително желание за успех, заличавайки ранно попадение на Кристиан Ериксен още в 10-ата минута.

В герои за домакините се превърнаха Педро Родригес и Виктор Моузес. Първия изравни малко преди почивката, колегата му пък бе най-съобразителен след подаване на Диего Коща в 51-ата.

Загубата бе първа за "шпорите" през тази кампания, докато Челси е еднолично на върха с точка преднина пред Ливърпул.

Зрителите на "Стамфорд Бридж" станаха свидетели на скандал между мениджърите Почетино и Антонио Конте, които се скараха заради буйния нрав на италианския специалист.

Снимка 264908

Тотнъм изненада своя градски опонент със смела игра още от първия съдийски сигнал. Още в началото "шпорите" стигнаха до попадение чрез Хари Кейн. Голът на английския национал обаче правилно беше отменен заради засада.

Прошка обаче нямаше в 10-ата минута, когато гостите се поздравиха с ефектен гол. Деле Али проби през центъра, след което подаде към Ериксен. Датчанинът отправи изстрел от границата на наказателното поле, който не остави никакви шансове на Куртоа. Закъсня с намесата си и Неманя Матич, опитал се да блокира прекалено късно шута на скандинавеца.

Добрите минути за "шпорите" продължаваха и в 22-ата хубава комбинация между Дембеле и Уаняма, завърши с удар над горната греда на кениеца. Челси демонстрира признаци на живот чак след половин час футбол, когато Давид Луис опита безуспешно своя специалитет - пряк свободен изстрел от далечно разстояние.

В 32-ата минута Хари Кейн се пребори с почти цялата отбрана на Челси и с последни сили съумя да отправи плътен шут, който с мъка бе отразен от Куртоа.

Снимка 264906

Наглед безнадеждната игра на Челси намери своя смисъл секунди преди почивката, когато Педро изравни след брилянтен гол. Юношата на Барселона получи топката с гръб към вратата. Последва негово елегантно обръщане и неспасяемо изпълнение в далечния ъгъл на Юго Лорис.

На почивката Антонио Конте явно бе надъхал по прекрасен начин своите футболисти, които демонстрираха сериозен прогрес в своето представяне през втората част. И позитивите не закъсняха. В 51-ата минута отбраната на Тотнъм сякаш забрави за Виктор Моузес, който беше оставен непокрит на далечната греда и от няколко метра сътвори пълния обрат.

Снимка 264907

Тотнъм търсеше промяната, докато Челси се прибра малко по-назад, за да пази своята преднина. В 65-ата минута Ериксен имаше отличната възможност отново да смълчи "синята" част от "Стамфорд Бридж", но прекалено слабият му удар се превърна в лесна задача за Куртоа.

До края натискът на "шпорите" бе по-скоро стихиен и така не доведе до нещо интересно пред вратата съперника. Така Тотнъм трябваше да приеме първото си поражение за сезона, докато Челси отново се изкачи на върха в таблицата.

ЧЕЛСИ - ТОТНЪМ 2:1

0:1 Ериксен (10"), 1:1 Педро (45"), 2:1 Моузес (51")

СТАДИОН: "Стамфорд Бридж"

СЪДИЯ: Майкъл Оливър

ЧЕЛСИ: Куртоа, Кейхил, Луис, Аспиликуета, Алонсо, Моузес, Матич, Азар, Педро, Канте, Диего Коща (резерви: Бегович, Иванович, Фабрегас, Оскар, Вилиан, Башуай, Чалабоа)

ТОТНЪМ: Лорис, Фертонген, Уокър, Вимер, Дембеле, Уаняма, Ериксен, Али, Дайер, Сон, Кейн (резерви: Ворм, Н"Коду, Яансен, Трипиър, Онома, Уинкс, Картер-Викърс)