Уулвърхямптън Уондърърс спечели гостуването си на Шефилд Юнайтед с 2:0 в мач от първия кръг на английската Висша лига. Головете вкараха Раул Хименес и Реомен Саис още в първите 6 минути от срещата. След почивката "вълците" бранеха преднината си, но бяха по-близо до трети гол, отколкото победата им да бъде поставена под съмнение.

Шефилд Юнайтед, който направи впечатляваща кампания, днес не показа нищо креативно и заслужено остана с празни ръце. На врата беше Аарън Рамсдейл, след като Манчестър Юнайтед си прибра обратно Дийн Хендерсън.

За Уулвърхямптън титуляр бе привлеченият от Лион бранител Марсал. Атаката водеше Раул Хименес, а по двата фланга му помагаха Педро Нето и Даниел Поденсе. Изненадващо сред титулярите ги нямаше Рубен Невеш и Диого Жота.

Снимка 496097

"Вълците" започнаха впечатляващо и в 3-ата минута вече имаха аванс. Поденсе се справи с Джон Лундстрам и центрира на крака на Хименес, който засече топката под гредата. След още само три минути гостите вече водеха с 2:0. Педро Нето изпълни корнер, а Ромен Саис надскочи защитниците на Шефилд и с глава покачи.

"Вълците" никога не бяха вкарвали два толкова бързи гола в елита. През миналия сезон те изгубиха само 4 точки от водеща позиция.

Джон Флек отправи хубав изстрел от фаул за Шефилд, но Руи Патрисио внимаваше. Гостите мислеха повече за защитата, но контрите им бяха много опасни. В 27-ата минута Нето и Хименес си размениха подавания, но последният пас на португалеца дойде малко дълъг.

До почивката Юнайтед създаде само едно чисто положение, пропуснато от Оливър Макбърни.

През второто полувреме Нуно Ешпирито Санто затвори мача. Неговите момчета все пак направиха един страхотен пропуск, който за тяхно щастие нямаше никакво значение за крайния резултат.