Уулвърхямтън спечели с 1:0 гостуването си на Астън Вила в първия мач от кръг №32 на английсата Висша лига. Дербито на Мидландс беше оспорвано, но в крайна сметка по-добрата тактическа постройка на Нуно Ешпирито Санто се оказа решаваща.

През първото полувреме Астън Вила имаше известно териториално предимство. "Вълците" залагаха на прибрана игра и контри. Те постепенно взеха инициативата и в последните минути можеха да открият резултата. Вратарят на Вила Ниланд направи голям подарък на противников играч, подавайки му с ръка, но топката прехвърли и него, и вратата.

Снимка 485593

След почивката Уулвърхмптън беше видимо по-добрият отбор и създаде добри положения. В 62-ата минута Леандър Дендонкер откри резултата с хубав удар по земя от границата на наказателното поле.

В оставащото време домакините опитаха поне да изравнят, но в момента разликата между двата отбора е значителна и резултатът остана непроменен.

Така Уулвърхямптън събра 52 точки и е само на две точки зад четвъртия Челси, който разбира се, че е с мач по-малко. Астън Вила остана на предпоследното 19-то място с 27 точки. Толкова имат още Уест Хям и Борнемут. Борбата за оцеляване продължава.