Уулвърхемптън победи Манчестър Юнайтед с 2:1 и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Англия. "Вълците" изиграха отличен мач на "Молиню" и с голове на Раул Хименсе (70) и Диого Хота (76) стигнаха до успеха. За гостите точен бе Маркъс Рашфорд в 95-ата минута.

"Червените дяволи" загубиха шансове за трофей в поредна надпревара и остава да съсредоточат усилията си за място в Топ 4 във Висшата лига и предстоящите битки с Барселона в Шампионската лига.

В началните минути "вълците" предоставиха инициативата на Юнайтед, но го държеше далеч от своята врата. "Червените дяволи" не бяха особено агресивни в тези минути и голови положения нямаше.

Снимка 412659

Първата сериозна опасност дойде малко преди почивката. Тогава Диого Хота бе изведен срещу Ромеро, който скъси ъгъла и успя спаси.

Втората част започна с опасен удар на Рашфорд покрай вратата. В 53-ата минута Ромеро спаси удар с глава на Хименес след центриране от корнер. Малко след това стражът трябваше да се намесва след удар от далечна дистанция на Моутиньо.

Манчестър Сити се класира за полуфиналите на ФА Къп след обрат срещу Суонзи

Инфарктен обрат и съдийско рамо пратиха Ман Сити на полуфинал за Купата на Англия

"Гражданите" победиха Суонзи с 3:2 като гости

В 70-ата минута Уулвс поведе след поредната добра атака. Моутиньо размина трима и навлезе в наказателното поле. Португалецът подаде на Хименес, чийто първи удар бе блокиран, но топката остана в него и с прецизен шут направи Ромеро безпомощен.

Шест минути по-късно Диого Хота удвои. Нападателят взе топката около центъра на терена, напредна, развинти Люк Шоу и с хубав удар вкара за 2:0.

Снимка 412658

До края на срещата "червените дяволи" стигаха само до почетен гол, дело на Маркъс Рашфорд дълбото в добавеното време на мача.