Манчестър Юнайтед започна годината по лош начин. "Червените дяволи" загубиха у дома от Уулвърхемптън с 0:1.

Така съставът на Ралф Рангник е на 7-ата позиция с 31 точки, на цели 22 от лидера Манчестър Сити, но все пак с два мача по-малко.

Юнайтед не предложи особено добра игра и позволиха на гостите да си тръгнат за първи път с 3 точки от "Олд Трафорд" от далечната 1980 година.

Кристиано Роналдо е капитан на Манчестър Юнайтед за първи път от 2008 година насам

Хари Магуайър е контузен

Домакините бяха изведени от Кристиано Роналдо с капитанската лента след като Хари Магуайър пропусна мача заради контузия.

Снимка 559005

Източник: EPA/БГНЕС

Португалецът бе капитан на отбора за последно през 2008 г. срещу Болтън.

Първото полувреме беше особено слабо за Юнайтед - те позволиха на "вълците" да контролират играта и да направят невероятните 15 удара към вратата на Давид де Хеа.

Снимка 559002

За последно толкова удари бе отправял гостуващ отбор на "Олд Трафорд" от 2013 г. насам. Но Уулвърхемптън не успя да използва всичките си шансове.

През втората част Юнайтед вдигна нивото с влизането на Бруно Фернандеш, който уцели гредата. В 82-ата минута Фил Джоунс изби топката, която попадна в Жоао Моутиньо, а той с удар от дистанция, изненада Давид Де Хеа за 0:1.

След тази победа "вълците" вече са осми с 28 точки.