Уулвърхемптън и Манчестър Сити не излъчиха победител в двубоя помежду си от третия кръг на английската Висша лига. Битката на "Молиню" приключи при резултат 1:1.

"Вълците" нямаха проблеми в завръщането си към елита, но поне в началото на новия шампионат определено изпитват затруднения. В първия си мач за сезона те посрещнаха Евертън, като през повечето време от мача играха с човек повече. Това им позволи да стигнат до равенството.

Втората среща на "вълците" обаче бе с коравия тим на Лестър, където след получени два безответни гола Уулвс записаха поражение.

Днес те отново се добраха до точката, срещу шампиона Сити. Естествено това не се случи и без огромна доза късмет за домакините, които бяха атакувани неспирно от съперника си през всички 90 минути, но в крайна сметка успяха да удържат ремито и да добавят нов пункт към актива си.

Резултатът беше открит след изключително спорен гол на Уили Боли, който даде аванс на тима си след 57 минути игра.

Снимка 374940

Боли засече центриране в наказателното поле, но с ръка и топката влезе в мрежата на Сити, а това не бе видяно от главния съдия Мартин Аткинсън.

В 79-ата минута заместникът на контузения Кевин де Бройне - Илкай Гюндоган асистира на Аймерик Лапорт за 1:1, но това бе всичко, до което "гражданите" успяха да се доберат.

Снимка 374938

Те засипаха с изстрели от всевъзможна дистанция вратата на опонента си, но така и не стигнаха до втори, решителен гол.

Сити започна с 2 убедителни победи новия сезон. "Гражданите" спечелиха с 2:0 визитата си на Арсенал в първия кръг, а след това дойде и успехът у дома над Хъдърсфийлд с 6:1.

Снимка 374939

Футболистите на мениджъра Пеп Гуардиола стигнаха и до победа с 2:0 срещу Челси в мача за "Къмюнити Шийлд", който се игра преди старта на Висшата лига.

За последно двата отбора се бяха изправяли един срещу друг в мач от турнира за Купата на Лигата през миналия сезон. Тогава Сити прие Уулвърхемптън у дома, а срещата завърши 0:0 в редовното време и продълженията, за да се реши след дузпи, които "гражданите" спечелиха с 4:1.

Пеп Гуардиола: Основният проблем на Манчестър Сити е умората