Ливърпул продължава с катастрофалната си серия. Мърсисайдци загубиха като гост на Уулвърхемптън с 0:3 в 22-ия кръг на Висшата лига.

Така тимът на Юрген Клоп все още няма победа за първенство през новата година.

Срещата днес започна катастрофално за Ливърпул.

Снимка 605214

Още в 5-ата минута Жоао Матип си заби автогол.

Манчестър Юнайтед - Кристъл Палас 2:1 в мач от Висшата лига

Екшън на "Олд Трафорд"! Манчестър Юнайтед потрепери, но взе трите точки срещу Кристъл Палас

Манчестър Юнайтед затвърди позицията си в топ 4

В 12-ата минута, топката стигна до Килман, който стреля с глава, отби се в Гакпо, след което Доусън засече от 7-8 метра, за да покачи на 2:0.

Минути по-късно Ливърпул пропусна да намали след като Нунес стреля от отлична позиция, но Са изби.

До края на полувремето Ливърпул не успяваше да отговори адекватно на получените шамари.

"Кампиония" разкрива как работи школата на Уулвърхемптън

Вижте подробности

За цялото първо полувреме "червените" успяха да отправят само един точен удар, срещу пет стрелби в очертанията на вратата от техния агресивен противник.

През втората част отново Нунес се отчете с пропуск, след като бе изведен очи в очи с вратаря, но не успя да го преодолее.

Снимка 605215

В 71-ата минута бе сложена окончателна точка на спора. Адама Траоре намери с отличен пас Рубен Невеш, който се възползва от ситуацията и стреля в долния десен ъгъл за класическото 3:0.

След този мач Ливърпул е на незавидната 10-та позиция с 29 точки. "Вълците" се отдалечиха леко от зоната на изпадащите, заемайки 15-ото място.