Отборът на Уотфорд ще играе в английската Висша лига по футбол от следващия сезон, след като във финалния плейоф на стадион "Милениум" в Кардиф победи Лийдс с 3:0. Другите два отбора, които влизат в елита са Рединг и Шефийлд Юнайтед.

След края на редовния сезон Уотфорд беше на трето място във временното класиране, а Лийдс беше пети. Американският защитник Демерит изведе Уотфорд напред в средата на първото полувреме след като засече топката с глава при центриране от ъглов удар.

През второто полувреме резултатът стана 2:0 след като Джеймс Чеймбърс шутира, топката се отби от американския халф Еди Люис, удари се в лявата странична греда и влезе във вратата под плонжа на Нийл Съливан.

Малко преди края Дариус Хендерсън реши всичко като от дузпа направи 3:0. Шон Дери спъна в наказателното поле нападателя Марлън Кинг и съдията веднага посочи бялата точка.

Според британските медии тази победа ще донесе на Уотфорд през следващия сезон около 75 милиона долара основно от телевизионните права за мачовете от Висшата лига. Отборът е бил само веднъж в елита преди 6 години.