Уотфорд отстъпи по доста категоричен начин при домакинството си на Тотнъм, в среща от 19-ия кръг на Висшата лига.

Мачът завърши при показателното за случилото се на терена 1:4.

Точни за гостуващия състав, който без всякакво съмнение бе по-добрият на терена, бяха Хари Кейн и Деле Али, разписали се по два пъти в съперниковата врата.

Кабул вкара почетния гол за Уотфорд в даденото от съдията продължение на мача.

Снимка 270776

Спърс се намират в отлична форма и имат 5 победи в последните си 6 мача.

Домакините от своя страна са на другия полюс с четири загуби за същия брой срещи.

Снимка 270778

Успехът днес изравни столичани с третия в класирането - Манчестър Сити.

На Острова: Тотнъм ще разтърси трансферния пазар тази зима

Две сериозни сделки планирани от столичани

Уотфорд пък е в средата на таблицата, като по-скоро няма причина за притеснение, тъй като е далеч над зоната със застрашените от изпадане тимове, но едва ли футболистите на тима са доволни от показаното днес.

В 27-ата минута, малко след като шут на Али бе разтресъл рамката на вратата на домакините, Киърън Трипиър асистира на Кейн, който беляза 100-тния си мач в Лигата с откриващо попадение.

Снимка 270780

Само 6 минути по-късно същата комбинация доведе до удвояване на преднината на гостите, като Кейн отново бе в прегръдките на съотборниците си.

Четири минути преди почивката Кабул сгреши фатално, поднасяйки топката в краката на Деле Али, пратил я зад голлинията за 0:3.

Снимка 270779

4:0 направи отново талантът на столичани, разписал се само 3 минути след подновяването на играта, а крайното 1:4 оформи Кабул, който бе точен в даденото от съдията продължение на срещата.