Както в България Дунав така и Лестър в Англия допуснаха гол в първите секунди на днешните срещи. След като Уотфорд изпълни център футболистите на Лестър овладяха топката и опитаха постепенна атака. Домакините отнеха кълбото и направиха бърза контра отляво. Роберто Перейра финтира и центрира. Трой Дийни свали топката и Етиен Капу от воле вкара за 1:0. Бяха изминали точно 32 секунди.

Снимка 263443

В 12-ата минута отново Перейра навлезе отляво и с диагонален удар увеличи за 2:0. Малко след това Варди успя да и изпроси дузпа, като се остави да бъде пометен от Бритос в наказателното поле. Махрез изпълни единайсетметровия удар силно в средата и върна „лисиците" в мача.

Махрез намалява от дузпа

След това срещата беше много бърза като и двата отбора търсеха гола, но и правеха не малко грешки. Амарабат можеше да увеличи преди почивката, след като не можа да уцели подадена му по земя топка пред вратата на гостите.

През второто полувреме темпото продължи да бъде много високо. Раниери не тръгна от самото начало да търси изравняване. Лестър по-скоро се стремеше да не допусне трето попадение и по-възможност да използва скоростта на Варди отпред.

При една ситуация нападателя за малко не успя да излезе сам. Гомеш успя да пресече подаването и двамата се сблъскаха. Имаше опасност вратарят на домакините да не може да продължи, но контузията му се оказа лека.

Снимка 263452

Перейра можеше да реши срещата, но ударът ми с глава от чиста позиция попадна точно в ръцете на вратаря.

Постепенно домакините решиха да пазят резултата и се дръпнаха отзад. Играчите на Лестър упражниха финален натиск с много центрирания. Варди се преквалифицира в ляво крило и сипеше топки една след друга, но защитата успя да неутрализира всички центрирания. Няколкото опита за удар също бяха блокирани от защитата.

Снимка 263451

Така шампионите записаха шеста загуба от дванадесет мача и са на 14-то място с 12 точки само на 2 от зоната на изпадащите. Уотфорд продължава отличното си представяне и е вече на осмо място с 18 точки само на една след Манчестър Юнайтед и Евертън.