Отборите на Ливърпул и Арсенал изиграха уникален двубой на "Емиратс". Срещата завърши при равенство 1:1, а продължи над 100 минути. Причината бе тежка контузия, която получи Джейми Карагър. Той си глътна езика и се стигна до 8-минутно продължение, а в него се стигна до две дузпи. Първо Ван Перси вкара за Арсенал, а след това Кайт изравни. С този двубой Арсенал се доближи на 6 точки от Манчестър ЮнайтедВ 15-ата минута Кошчелни удари горната греда, след центиране от корнер. Секунди по-късно "топчиите" имаха претенции и за дузпа.

Началото на двубоя бе сравнително спокойно и в първите минути нямаше кой знае колко чисти голови положения.

В 25-ата минута Робин Ван перси дори успя да вкара топката в мрежата на Рейна, но той бе в засада и попадението не бе зачетено. Само 3 минути по-късно Луис Суарес загуби доста лесно една топка, след което Ван Перси и Фабрегас размениха двойни подавания, но капитана на "топчиите" стреля покрай гредата.

В следващите минути Арсенал продължи да доминира над своя опонент, но сравнително рядко момчетата на Арсен Венгер стигаха до чисти голови положения. В 37-ата минута Рейна тръгна да пресреща Робин Ван Перси, но за малко не допусна много досадна грешка.

Ливърпул играеше предимно в отбрана, като все по-рядко към края на полувремето момчетата на Кени Далглиш поглеждаха към вратата на Шчезни. Единствено Луис Суарес се опитваше да тормози отбраната на "топчиите".

В последната минута на полувремето Уолкът даде прекрасен пас на Ебуе, но играчът на Арсенал се подхлъзна и не успя да отправи хубав удар към вратата на Рейна от непосредствена близост.

В началото на втората част Ливърпул създаде най-добрата си голова ситуация до момента. Луис Суарес се измъкна в отлична позиция, навърза двама бранители на Арсенал и стреля покрай гредата.

В 55-ата миунта Мейрелеш пробва далечен удар. Тимът на Кени Далглиш обаче бе застигнат от серия неприятни контузии. Първо Анди Керъл стъпи върху глезена си. За щастие обаче се върна в игра. Само минута по-късно Фланеган и Карагър се сблъскаха, при което опитният бранител загуби съзнание и дори си глътна езика за момент.

След подновяването на играта след Ливърпул имаше сериозен шанс за гол, но Суарес пропусна. В 73-ата минута Арсенал отвърна с удар на Ван Перси с глава, който мина покрай гредата.

В 76-ата минута Суарес изпусна нова ситуация, след като финтира отлично бранител на Ливърпул и отправи удар, с който Кошчелни се справи. В 83-ата минута пък Ван Перси обстрелва вратата на Рейна с глава, но испанецът се справи.

Две минути по-късно ван Перси бе изведен сам срещу Пепе Рейна, но не успя да го преодолее. В 87-ата минута Кайт подаде към Суарес, който отблизо стреля високо в аут.

В 97-ата минута се стигна до дузпа. Шелви фаулира Фабрегас и се стигна до удар от 11-те метра. Ван Перси бе безпощаден - 1:0 за Арсенал.

В 100-тната минута Ливърпул стигна до изпълнение на пряк свободен удар на границата на наказателното поле. След неговото изпълнение Ебуе избута Лукаш в гръб и се стигна до дузпа. Кайт изпълни прекрасно 11-метровия наказателен удар и изравни.

АРСЕНАЛ - ЛИВЪРПУЛ 1:1
1:0 Ван Перси (97-д), 1:1 Кайт (101-д.)