Четвъртодивизионния Уикъмб поднесе сензацията в турнира за Карлинг Къп като победи тимът от Висшата лига Чарлтън с 1:0 като гост.

Така продължава трагичното представяне на лондонския клуб, след като тимът не играе добре във Висшата лига, отборът на Радостин Кишишев трябваше да преглътне и поредния горчив хап. Българският национал не беше включен в групата за двубоя.

Чарлтън не задоволи с играта си и разочарова за пореден път привържениците си.

Минималната загуба можеше да бъде и по-голяма. Единственият гол в срещата падна в 35-ата минута и бе дело на Истър. Преди това обаче играчите на Уикъмб пропиляха още две добри положения за откриване на резултата.

През второто полувреме домакините опитаха поне да изравнят резултата, но това така и не стана. Вратарят на гостите Йънг се справяше успешно и не позволи топката да попадне в мрежата му.

Така в крайна сметка Уикъмб взе своето и доста изненадващо се класира за полуфинала в турнира.

Чарлтън пък записа шеста загуба под ръководството на новия си мениджър Лес Рийд и е много вероятно скоро и той да бъде уволнен, както предшественика му Йън Дауи.