Тимът на Уигън се наложи с 1:0 над гостите си от Евертън в последен мач от 14-ия кръг на Висшата лига в Англия. В здрав мач и двуостра игра играчите на Стив Брус успяха да грабнат трите точки след гол на сенегалеца Анри Камара в 51-ата минута.

Срещата започна в бързо темпо и първата добра възможност за гол се появи пред нападателя на Евертън Луис Саха в 14-ата минута. Французинът бе изведен добре отдясно, но плътният му удар от движение, бе спасен от Къркланд.

В последствие Хески с глава и Катърмоу пропуснаха за Уигън и полувремето приключи при 0:0. Малко след подновяването на играта влезлият Анри Камара получи пас на тепсия отдясно от Браун и отблизо откри за 1:0.

Валенсия, Хески и пак Камара бяха близо до втори гол за домакините, но този резултат се запази и докрая и позволи на Уигън да се измъкне от зоната на изпадащите. Тимът събра 16 точки и вече е на 15-та позиция, докато Евертън са седми с 19 точки.

Уигън - Евъртън 1:0