Тимът на Уигън победи Болтън с 1:0 като гост и се изкачи на 7-о място в Премиърлийг. Единственото попадение в срещата бе дело на Амр Заки от дузпа в края на първото полувреме. Съдията Дауд отсъди 11-метровия удар за нарушение на Анди О`Браян.

Двубоят на „Рийбок Стейдиъм" бе изключително равностоен, като и двата тима имаха своите шансове.

В крайна сметка Уигън добави важни три точки към своя актив и вече е на 7-а позиция в класирането с актив от 28 точки. Болтън пък е на 11-о място с 5 по-малко.

В друг мач закъсалият тим на Уест Бромич Албиън постигна безценна победа като домакин на Тотнъм. Албиън се наложи с 2:0 и вече е само на 2 точки от спасителната зона. Победата за домакините дойде в самия край на мача. В 83-ата минута Беднар взриви трибуните с изключително важно попадение. В даденото от съдията продължение Бийти подпечата победата на своя тим.

Така бившият тим на Димитър Бербатов остава на незавидното 16-о място с 20 точки. Уест Бромич е на дъното, но има само 2 точки по-малко от „шпорите".