Уигън сътвори истинско геройство след като победи Манчестър Сити и по този начин се класира за полуфиналите на ФА Къп. Отборът от Чемпиъншип се наложи с 2:1 над „гражданите" и си осигури среща с Арсенал в битка за финала.

Домакините се бориха ожесточено в края за стигане поне до равенство, което щеше да гарантира преиграване на двубоя.

Първото попадение падна в 27-ата минута, когато Латикс получи право да изпълни дузпа след нарушение на Демикелис. Жорди Гомес застана зад бялата точка и не остави шанс на Костел Пантилимон за 1:0. „Гражданите" не успяха да стигнат до нищо опасно и така се оттеглиха на почивката с гол пасив.

Второто полувреме започна ударно за гостите. Джеймс надбяга Клиши и засече остро центриране на Джеймс Макартър, пронизвайки вратата на домакините за 2:0. Играчите на Сити взеха нещата в свои ръце и оказаха тотална преса. В 68-ата минута Насри стреля от около 23 метра и след рикошет топката влезе за 1:2.

От тук до края на мача „гражданите" усилено се бореха за поне още един гол, но той така и не падна.

Манчестър Сити - Уигън 1:2

0:1 Жорди Гомес 26