Уест Хeм се наложи с 3:1 у дома срещу Лийдс в двубой от 37-ия кръг във Висшата лига.

"Белите" остават на 18-то място след това поражение с актив от 31 точки само един мач преди края на кампанията, докато лондончани вече са с 40 пункта на 14-то място.

Родриго изведе гостите напред в резултата след 17 минути, но само четвърт час след това Деклан Райс изравни.

Джаред Боуен след асистенция на Дани Ингс направи пълен обрат в срещата в 72-ата минута. Мануел Лансини получи подаване от Лукас Пакета и оформи крайното 3:1 дълбоко в допълнителното време на мача.

Сам Алардайс, който сега е начело на Лийдс, остава без победа в девет поредни двубоя срещу бившия си тим Уест Хем.

Брайтън се наложи с 3:1 пред собствена публика срещу изпадналия от елита Саутхямптън.

Попадения на Еван Фъргюсън в 29-ата и 40-ата минута дадоха солиден аванс в полза на "чайките", които за първи път в клубната си история ще играят в евротурнирите.

Мохамед Елюнуси намали изоставането на гостите 13 минути след началото на втората част, но Паскал Грос оформи крайното 3:1 в 69-ата минута.

Брайтън се намира на шесто място в класирането с 61 точки. "Светците" са на 20-то място с 24 точки.