Уест Хям е вторият финалист в турнира за купата на Англия, след победата над Мидълзбро с 1:0 във втория полуфинал на стадион "Вила Парк" в Бирмингам.

Марлон Херууд класира "чуковете" на финала с прекрасен гол с левия крак от воле в 78-ата минута. Крис Ригот можеше да изравни в самия край на двубоя, но стреля в аут.

Преди това и двата тима изпуснаха по едно положение. Дийн Аштън стреля с глава в напречната греда на Мидълзбро в 55-ата минута, а пет минути по-късно вратарят на Уест Хем Шака Хислоп спаси удар на Джими Флойд Хаселбанк.

Вратарят на Боро Марк Шварцър бе принудително заменен три минути преди почивката заради счупена челюст при въздушен двубой с Дийн Аштън. Контузията ще го извади от реванша със Стяуа от полуфиналите на турнира за купата на УЕФА.

Както е известно ден по-рано Ливърпул отстрани Челси с 2:1. Така на финала на 13 май в Кардиф ще се срещнат Ливърпул и Уест Хям.

"Чуковете" ще преследват четвърти трофей след тези през 1964, 1975 и 1987, като има и един загубен финал през 1923. За Ливърпул пък това е 13-и финал.