Трета победа в първенството постигна съставът на Уест Хям в първенството на Висшата лига днес. Чуковете размазаха състава на Мидълзбро с 3:0 в среща от 6-ия кръг и събраха 10 точки, които ги нареждат на 4-о място.

Лий Бойър откри 2 минути след началото на второто полувреме с удар от границата на наказателното поле. Карлтън Коул проби отдясно и му върна топката на дъгата, Бойър напредна метър-два и с плътен удар вкара.

Отново Карлтън Коул изработи втория гол, след като центрира от дясно, а в опита си да изчисти топката, Люк Йънг с десния крак я прати в мрежата на вратаря Марк Шварцър. Третото попадение в мача вкара Дийн Аштън в 62-ата минута. Матю Етерингтън асистира за този гол от ляво.

Съндърланд се измъкна от зоната на изпадащите с втората си победа за сезона. Играчите от Рокър парк надвиха с 2:1 Рединг с по един гол във всяко полувреме. Кениуин Джоунс откри в 29-ата минута с тупалка извън наказателното поле. Джоунс овладя топката след малко случайно подаване на Грант Лийдбитър през двама от лявата страна на атаката на домакините.

2:0 направи бившият играч на шотландския Рейнджърс Рос Уолъс, който овладя прехвърлящо цялата защита подаване на Кениуин Джоунс, който напредна по десния фланг. Със 7 точки благодарение на победата Съндърланд е на 14-о място. Почетното попадение за гостите от Рединг вкара Дейв Китсън пет минути преди края на мача.

Бирмингам усложни ситуацията на Болтън, след като го победи с 1:0. Така Уондърърс е на предпоследното 19-о място в класирането само с 3 точки, а зад тях е единствено Дарби Каунти, спечелил скромната 1 точка.