Уест Хям разгроми с 5:0 Дарби Каунти като гост, влошавайки и без това тежкото положение на "овните" във Висшата лига. Новакът продължава да е на последното място в класирането на английската Висша лига с актив от 6 точки, но вече с голова разлика от 5:31.

"Чуковете" пък изместиха Нюкасъл, който по-рано днес направи реми със Съндърланд, от десетата позиция. Въпреки тоталното си превъзходство обаче гостите откриха чак в края на първото полувреме с гол на Лий Бойър. За сметка на това обаче Уест Хям се реваншира през втората част, в която отбеляза още четири попадения.

Матю Етърингтън удвои в 51-ата минута, четири след това Луис си отбеляза автогол. Отново Лий Бойър покачи на 4:1 след само още три, а в 70-ата Нолберто Солано оформи крайното 0:5 за гостите.