Уест Хям постигна втора поредна победа и продължава да се държи близо до първата четворка. При гостуването си на Уест Бромич Албион в 14-ия кръг на Висшата лига, "чуковете" направиха пълен обрат от 0:1 до 2:1. УБА откри резултата с попадение на Крейг Доусън в 10-ата минута. До почивката гостите обърнаха развоя на срещата. Кевин Нолън изравни в 35-ата минута, а Томкинс направи 2:1 с гол в последната минута на първото полувреме.

С победата Уест Хям запази 5-ото място с 24 точки, на точка от Манчестър Юнайтед.

Астън Вила също постигна ценен успех като гост. "Виланите" взеха успеха срещу Кристъл Палас с 1:0. Победното попадение дойде в 32-ата минута, а негов автор стана Кристиан Бентеке в 32-ата минута на срещата.

Суонзи Сити победи Куинс Парк Рейнджърс с 2:0 с попадения в края на срещата. В 78-ата минута кореецът Сун-Йонг Ки откри резултата, а в 86-ата Уейн Раутлидж се разписа, за да прекърши интригата в срещата.

В друг мач от кръга Бърнли и Нюкасъл завършиха 1:1. Бойд откри за домакините в 34-ата минута, а  Папис Сисе изравни в 48-ата минута.