Уест Хям и Астън Вила направиха зрелищен мач, завършвайки 2:1 на "Лондон Стейдиъм". Победата е важна за "чуковете" в битката за челните места във Висшата лига. С трите точки, домакините са 5-ти, докато Вила са на 10-ата позиция, с 15 пункта, с 2 по-малко от Уест Хям.

Началото на срещата бе вихрено. Още във 2-ата минута, домакините поведоха след като Джаръд Боуен центрира, а Огбона беше непокрит и засече с глава за 1:0. В 25-ата минута, резултатът беше изравнен. Мати Кеш намери прецизно Грийлиш на границите на наказателното поле, който с премерен удар, прониза мрежата.

Минута след подновяването на играта след почивката, Мохамед Саид Банрама асистира ба Боуен, който скочи най-високо с глава при центрирането му и направи 2:1.

В 71-ата минута Олие Уоткинс пропусна дузпа. В добавеното време Уоткинс този път отбеляза във вратата на съперника, но след намеса на ВАР се видя, че нападателят с няколко милиметра е бил в засада и попадението не бе зачетено.