Уест Хям продължава с отличната си серия във Висшата лига. Тази вечер "чуковете" постигнаха четвърта поредна победа, като в жертва на лондончани се превърнаха новаците от Уест Бромич Албиън - 2:1.

Селекцията на Дейвид Мойс вече е на седмата позиция в шампионата с актив от 32 точки и е на само два пункта от мечтаните места в Топ 4. УБА пък все още е предпоследен само с 11.

Арсенал победи Нюкасъл с 3:0

Арсенал си поигра с безпомощния Нюкасъл

Крепостта на гостите издържа едно полувреме

Срещата започна спокойно. Домакините опитваха да да атакуват, но Уест Бромич се защитаваше умело. Всичко това продължи до самия край на първото полувреме. Тогава Куфал подаде към Джаред Боуен, който токри резултата.

УБА помечта поне за точка през втората част. Матеус Перейра напредна и стреля много мощно, с което изравни резултата в 52-ата минута. Попадението бе разгледано с ВАР, тъй като играч на гостите бе в засада при удара на Перейра. Системата прецени, че той не влияе на играта и голът бе признат.

Гари Невил: В защита Манчестър Юнайтед не притежава футболисти с характер

"На Линдельоф и Магуайър им се преобръща стомаха, ако трябва да минат няколко метра напред"

След това нападателят на "чуковете" Михаил Антонио се разигра. Все повече топки достигаха до него. А в 66-ата минута Андрий Ярмоленко центрира и Антонио засече топката за 2:1.

В следващия кръг на Кристъл Палас предстои лондонско дерби с Кристъл Палас. Уест Бром приема у дома Ман Сити.

УЕСТ ХЯМ - УЕСТ БРОМИЧ 2:1

1:0 Боуен (45+1"), 1:1 Перейра (51"), 2:1 Антонио (66")