Уест Хям победи лидера в английската Висша лига Челси с 3:2 у дома след обрат в лондонското дерби от 15-ия кръг на първенството.

Тиаго Силва изведе Челси напред в 28-ата минута, след като засече центриране от корнер, а ударът му с глава се отби от гредата и влезе във вратата за 1:0. Точно десет минути по-късно Едуард Менди извършои нарушение в наказателното поле на Челси, а Мануел Лансини изравни резултата от дузпа (1:1).

Челси и Антонио Рюдигер са безкрайно далеч от постигане на договорка

Германецът е все по-сигурен за Реал (Мадрид)

Минута преди края на полувремето Мейсън Моунт отново изведе Челси напред след прецизен удар от въздуха, с който прати топката в долния ляв ъгъл (2:1). Уест Хям стигна до ново равенство в 56-ата минута с бомбен удар на Джарън Боуен от границата на наказателното поле (2:2).

Снимка 556044

Четвърт час преди края отново той можеше да донесе победата на "чуковете", но не успя да засече добре топката на метри от вратата.

До края на срещата Челси опита на няколко пъти да стигне до победата, но вместо това допусна гол в 87-ата минута. Артур Масуаку опита да центрира по левия фланг, но вместо това насочи топката към близкия ъгъл. Едуард Менди не се намеси добре и топката влетя в мрежата му за крайното 3:2.

Снимка 556046

Въпреки загубата Челси остава на върха с 33 точки, но лондончани могат да се смъкнат до второто място, ако Манчестър Сити победи Уотфорд тази вечер (начало 19:30 часа). Уест Хям е на четвърта позиция с 27 точки.