Носителят на трофея в Лигата на конференциите Уест Хям победи с 3:1 Челси в лондонското дерби от втория кръг на Висшата лига на Англия.

Футболистите на Дейвид Мойс напълно надиграха мултимилионната селекция на "сините", което бе особено видно след почивката.

Халф на Уест Хям се закани на Челси

На Олимпийския стадион в британската столица домакините откриха резултата още в седмата минута, когато бранителят Найер Агер засече центриране на Джеймс Уорд-Праус.

Челси успя да отговори 20 минути по-късно с първия гол за сезона на 19-годишния Карни Чуквуемека, а играчите на Маурисио Почетино имаха отлична възможност и да поведат точно преди почивката. Тогава гостите получиха право да изпълнят дузпа, но ударът на Енцо Фернандес бе отразен от Алфонс Ареола.

През второто полувреме Почетино пусна в игра две от най-скъпите попълнения на "сините" - Михайло Мудрик и Мойсес Кайседо, но и двамата разочароваха с представянето си.

Лукаку напуска Челси, но остава в Лондон?

Може да премине в Тотнъм

В 53-тата минута Михаил Антонио върна преднината на домакините след нова асистенция на Уорд-Праус, но четвърт час след това Найеф Агер бе изгонен от игра за втори жълт картон.

Дори и с десет души обаче Уест Хям продължи да бъде по-добрият отбор и в добавеното време Лукас Пакета вкара за крайното 3:1 от дузпа, отсъдена за нарушение на Кайседо.