Една 112-годишна приказка приключи! Уест Хям напусна легендарния си дом „Ъптън Парк“, за да се пренесе на далеч по-модерния Олимпийски стадион в Лондон. Тъжната раздяла обаче бе белязана от знаменит успех над омразния Манчестър Юнайтед. Селекцията на Славен Билич допълнително засили драматизма на тази историческа вечер, побеждавайки „червените дяволи“ с 3:2.

Двубоят започна по-отличен начин за столичани, които поведоха в 10-ата минута чрез Сако. Последва пълен обрат за Юнайтед след два гола на Марсиал. Домакините обаче не се предадоха и върнаха жеста на своите колеги, изравнявайки чрез Майкъл Антонио. Дербито завърши по холивудски начин, след като Уинстън Рийд бе точен с глава и така хвърли в див екстаз пълните за последно трибуни на „Ъптън Парк“.

Загубата на Юнайтед се оказа добра новина за Арсенал, който без игра си подсигури участието в груповата фаза на ШЛ през следващия сезон. Манчестърци пък ще трябва да се надяват на грешна стъпка на Ман Сити в последния кръг, като в същото време постигнат изразителен успех срещу играещия за нищо тим на Борнемут.

С оглед последното си домакинство на „Ъптън Парк“, играчите на Уест Хям стартираха вихрено срещата. Подкрепяни френетично от своите фенове, които час преди това изпочупиха рейса на Манчестър Юнайтед, „чуковете“ заредиха атака след атака пред вратата на Де Хеа. Така логичното се случи в 10-ата минута, когато Диафара Сако даде аванс на лондончани.

Ланзини получи пас по крилото, след което върна към намиращия се в наказателното поле таран. Въпреки трудната позиция, Сако се нуждаеше само от едно докосване, за да насочи коженото кълбо неспасяемо в мрежата на „червените дяволи“.

До почивката пред вратата на Юнайтед бе истински ужас. На няколко пъти домакините пропиляха отлични възможности за 2 гол, като фрапантни бяха пропуските на Ланзини и Анди Керъл.

С течение на времето Манчестър успя да поизравни играта. Нещо повече, хората на Луис ван Гаал дори успяха да направят 1:1 в 51-ата минута. Това се случи с техния първи точен удар по посока вражеската врата. Кресуел загуби в центъра на терена, което бе отлична възможност за контраатака. Последва извеждащо подаване към Мата, който веднага пусна към непокрития Марсиал и за него бе детска игра да изравни.

Уест Хям бързо можеше да върне попадението, но удар с глава на Анди Керъл бе избит от голлинията.

Така, малко нелогично, Ман Юнайтед стигна до пълния обрат в срещата. В 71-ата минута страхотна индивидуална акция на Антони Марсиал завърши с попадение от малък ъгъл, за което голяма вина носи и стражът Дарън Рандолф.

Екшън в Лондон! Феновете на Уест Хям потрошиха рейса на Юнайтед, мачът ще се забави с 45 минути! (ВИДЕО)

Горещи страсти в английската столица

Радостта на „червените дяволи“ обаче не бе дълга, тъй като 5 минути след това, Майкъл Антоно се разписа за 2:2. Младокът засече центриране с глава на свой съотборник. Засада нямаше, тъй като тя бе покрита от Дейли Блинд.

Девет минути преди края, приказката на „Ъптън Парк“ завърши с щастлив край. Националът на Нова Зеландия Уинстън Рийд се възползва от отлично центриране на Пайе и с глава сложи точка на спора – 3:2! Радостта за лондончани бе огромна. Съперникът им пък рязко намали до минимум надеждите си за участие в Шампионската лига през следващия сезон.

УЕСТ ХЯМ – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 3:2

1:0 Сако (10‘), 1:1 Марсиал (51‘), 1:2 Марсиал (71‘), 2:2 Антонио (75‘), 3:2 Рийд (81‘)

СТАДИОН: „Ъптън Парк“

СЪДИЯ: Майк Дийн

УЕСТ ХЯМ: Рандолф, Огбона, Рийд, Кресуел, Пайе, Ноубъл, Коуяте, Антонио, Ланзини, Керъл, Сако (резерви: Шпигел, Томкинс, Валенсия, Обианг, Колинс, Моузес, Еменике)

ЮНАЙТЕД: Де Хеа,Рохо, Смолинг, Валенсия, Мата, Шнайдерлин, Блинд, Ерера, Руни, Марсиал, Рашфорд (резерви: Ромеро, Джоунс, Депай, Янужай, Карик, Лингард, Бортуик-Джаксън)