Добрите дни за Уест Хям продължават с пълна сила. Тази вечер "чуковете" повториха упражнението от мача с Нюкасъл (бел. ред. победа с 3:0), отбелязвайки три гол и на Кардиф.

Глобиха Юрген Клоп заради бурната му радост срещу Евертън

Германецът ще трябва да заплати 9000 евро на ФА

Селекцията на Мануел Пелегрини не остави никакво съмнение в по-голямата си класа. Две попадения за победителите отбеляза Лукас Перес, а едно добави Майкъл Антонио. Всички те паднаха през втората част.

В края гостите вкараха своя почетен гол чрез Мърфи.

Триумфът изкачи лондончани до 12-ото място във временната таблица. Кардиф пък е едва 16-и с 11 точки.

Снимка 393366

Вечерта във Премиър лийг бе белязана от още една изразителна победа. Брайтън постигна втора поредна такава в шампионата, след като у дома надви Кристъл Палас с 3:1. По този начин момчетата на Крис Хютън се утвърдиха в "златната среда" на таблицата.

"Чайките" решиха всичко още през първото полувреме. Головото шоу започна в 24-ата минута, когато Мъри беше точен от дузпа. След това бранителят Леон Балогун удвои преднината на своите с красиво попадение.

Между горните две ситуации пък от Брайтън дори си позволиха лукса да останат с човек по-малко, след като Шейн Дъфи бе изгонен директно заради удар без топка.

Последното попадение в мрежата на Кристъл Палас реализира Флорин Андоне. Румънският национал впечатли с отличен рейд по крилото, който завърши с диагонален шут в далечния ъгъл на Уейн Хенеси.

До края гостите стигнаха само до почетен гол, отбелязан от дузпа и дело на Миливойевич.

Снимка 393365

Борнемут сложи край на серията си от четири последователни поражения. "Черешките" си припомниха вкуса на успеха, след като на своя "Виталити стейдиъм" надвиха трудно опашкарите от Хъдърсфийлд с 2:1.

Хората на Еди Хау тръгнаха категорично и до 22-ата минута вече водеха с 2:0 след попадения на Уилсън и Фрейзър. До паузата Асмир Бегович също пусна гол в своята мрежа, бидейки преодоляван от Теранс Конголо.

Снимка 393368

Това затрудни доста задачата на домакините за крайния успех. До края обаче те удържаха своята преднина и по този начин, поне за кратко, изпревариха Евертън и Манчестър Юнайтед в класирането.

Саутхямптън си намери нов мениджър

"Светците" ще ангажират Ралф Хазенхютъл

Резултати Висша лига:

УЕСТ ХЯМ - КАРДИФ 3:1

1:0 Перес (49"), 2:0 Перес (54"), 3:0 Антонио (61"), 3:1 Мърфи (90+5')

БРАЙТЪН - КРИСТЪЛ ПАЛАС 3:1

1:0 Мъри - дузпа (24"), 2:0 Балогун (31"), 3:0 Андоне (45"+4), 3:1 Миливойевич-дузпа (80")

БОРНЕМУТ - ХЪДЪРСФИЙЛД 2:1

1:0 Уилсън (5"), 2:0 Фрейзър (22"), 2:1 Конголо (38")