Отборите на Уест Хям и Арсенал изиграха страхотно лондонско дерби от програмата на 29-ия кръг във Висшата лига. Съперничеството завърши при равенство 3:3, като до 32-ата минута домакините имаха преднина от цели три попадения.

Ремито не позволи на "чуковете" да се изравнят с четвъртия Челси. "Топчиите" остават под №9 с 42 пункта.

Челси на полуфинал за ФА Къп след чиста победа над Шефилд Юнайтед

Няколко сериозни пропуска за съперника през второто полувреме

Домакините започнаха на максимални обороти и поведоха с 3:0 до 32-ата минута. Тогава точни бяха Джеси Лингард, Боуен и Сучек. Чехът обаче бързо се превърна и в антигерой, намирайки и собствената си врата до паузата.

В 61-ата минута пък същото стори и Крейг Доусън, за да влезе в историята като единственият футболист на Уест Хям, отбелязал си автогол в два последователни мача.

Осем минути преди края Алекс Лаказет изравни за 3:3, а след това и двата отбора имаха шансове да вземат трите точки, но Бернд Лено и Фабиански осъществиха решителни спасявания.

Солскяер: Не идвайте в Манчестър Юнайтед, ако искате мир и хармония

"Това не е вашият отбор"

УЕСТЯ ХЯМ - АРСЕНАЛ 3:3

1:0 Лингард (15"), 2:0 Боуен (17"), 3:0 Сучек (32"), 3:1 Сучек-автогол (38"), 3:2 Доусън-автогол (61"), 3:3 Лаказет (82")