Уест Хем очаквано отстъпи пред новия шампион на Англия - Манчестър Сити в мач от 36-ия кръг на Висшата лига.

Срещата на "Лондон Стейдиъм" завърши при резултат 1:4.

Точни за гостите бяха Сане, Жезус и Фернандиньо, а автогол си отбеляза състезателят на "чуковете" Деклан Райс.

Снимка 353538

Домакините са сериозно застрашени от изпадане и се намират на непривичната за клуб с такива традиции 15-а позиция във Висшата лига и тимът е само на 3 точки над опасната зона.

Сити от своя страна успя да спечели предварително титлата и въпреки че намали драстично оборотите, стигна по убедителен начин до успеха днес. "Гражданите" постигнаха победи в последните си три срещи.

Верен тон за успеха днес даде Лирой Сане, който откри резултата след 13 минути игра. Младокът шутира от границата на наказателното поле, топката се отби в Патрис Евра и влетя в мрежата на съперника.

Прострелно центриране на Де Бройне отдясно по нападението на "гражданите" доведе до разбъркване в пеналта на "чуковете", при което Райс прати топката в мрежата на собствения си вратар за 0:2.

Преди почивката Кресуел върна тима си в срещата, след като изпълни по чудесен начин свободен удар от ъгъла на наказателното поле.

След паузата Сити отново натисна съперника си и още в 53-ата минута стигна до отбелязване на ново попадение, този път чрез Жезус, разписал се от непосредствена близост.

Снимка 353537

Крайното 1:4 оформи Фернандиньо, записал името си сред голмайсторите в 65-ата минута. Това беше попадение номер 102 за Сити през сезона.

В следващия кръг отборът на Хосеп Гуардиола приема на собствен терен единайсеторката на Хъдърсфийлд.

Хосеп Гуардиола: От Андрес Иниеста научих много за футбола

Гуардиола: От Иниеста научих много за футбола

"Впечатляваща е лекотата, с която изпълнява всичко на терена"