Уест Хем стартира с тежко поражение новия сезон в английската Висша лига. Шампионите от Манчестър Сити доминираха тотално над домакина си на "Лондон Стейдиъм", постигайки успех с категоричното 5:0.

Хеттрик за гостите отбеляза Рахийм Стърлинг, точен от дузпа бе Серхио Агуеро, а началото на поредицата попадения във вратата на Уест Хем бе дадено от Габриел Жезус.

Снимка 438069

Източник: Twitter

"Гражданите" нямат никакви проблеми срещу Уест Хем в последните мачове, като спечелиха 8 последователни срещи срещу лондончани във всички турнири при голова разлика 22:1.

Миналия сезон те триумфираха с 4:0 в столицата. "Чуковете" не са запазвали суха мрежа срещу "небесносините" от 2012 година.

Жезус бе точен след 25 минути игра, като това бе единственият гол за първото полувреме днес.

Снимка 438071

Стърлинг вкара на два пъти в началото на втората част, като още един негов гол бе отменен след допитване до системата за видеоповторения ВАР.

Снимка 438072

В 85-ата минута Агуеро пропусна дузпа, но се наложи изпълнението да бъде повторено. При втория си опит Кун не сгреши и покачи на 4:0.

Крайното 5:0 оформи Рахийм Стърлинг, записал хеттрик в днешния ден.

Серхио Агуеро има вече 7 гола в първите мачове от сезона и може да погледне към рекорда от 8 на Рууни, Лампард и Шиърър.

Манчестър Сити победи Ливърпул с 6:5, след изпълнения на дузпи

Ливърпул изпусна Сити на "Уембли", първи трофей за "гражданите" през новия сезон!