Отборът на Уест Хем успя да спъне Евертън по пътя му към Топ 4, след като днес двата отбора не успяха да излъчат победител и срещата завърши с нулево реми.

Роналд Куман потвърди: Лукаку няма да подпише с Евертън

Нападателят няма да е част от "карамелите"

Двата тима предложиха изключително постна продукция, като в целия мач бяха отправени едва два точни удара и те бяха в полза на домакините от Лондон.

Въпреки че в редиците на Евертън присъстваше Ромелу Лукаку, тимът на Роналд Куман успя да вземе само точка. Белгиецът е водещият реализатор на Висшата лига до този момент с 24 попадения. Така "карамелите" почти загубиха всякакви шансове за класиране в Топ 4. В момента Евертън заема шестата позиция в таблицата, на две точки от петия Манчестър Юнайтед, който обаче има и цели три мача по-малко. Четвъртият Сити е с 64 точки и два мача по-малко от Евертън.

В същото време Борнемут не показа никаква милост срещу борещия се за своето оцеляване тим на Мидълзбро. Домакините бяха безкомпромисни и сразиха своя противник с 4:0. Головете за успеха на Борнемут вкараха Джошуа Кинг, Беник Афобе, Марк Пух и Чарли Даниелс. Гостите от Боро играха повече от 70 минути с човек по-малко, след като Гастон Рамирес си изкара два бързи картона през първата част.

Суонси и Хъл Сити също записаха домакински победи, съответно над Стоук и Уотфорд.