Отборът на Уест Хем записа победа с 2:1 над Саутхемптън в тазвечершния последен мач от 19-ия кръг във Висшата лига.

Резултатът беше открит в 50-ата минута, когато Анджело Огбона се озова на грешното място и връхлитаща топка в наказателното поле рикошира в него, след което влетя в собствената му врата, с което "светците" поведоха с 1:0. Три минути по-късно обаче, Фелипе Андерсон отново възстанови равенството, след като не остави никакви шансове на стража на съперника с хубав, плътен удар по трева от границата на пеналта - 1:1.

Снимка 397461

Източник: Twitter

В 59-ата минута, гостите поведоха, след като Андерсон отбеляза второто си попадение в срещата. Той получи много добро подаване от свой съотборник, напредна и се озова сам срещу вратаря. Хладнокръвно стреля и кълбото влезе в мрежата - 2:1.

След тази победа, Уест Хем събра актив от 27 точки на деветото място в Премиър лийг, като е само на пет пункта разлика от Топ 6, докато Саутхемптън е 16-ти с 15.