Добрата форма на Уест Хем и Джеси Лингард продължи срещу Лестър, след като "чуковете" стигнаха до победа с 3:2. Успехът ги върна на четвъртото място във Висшата лига, което дава право на участие в Шампионската лига.

Лингард вкара красив гол в 29-ата минута, а в 44-ата минута използва грешката на гостите да увеличи до 2:0 с осмото си попадение само за 10 мача за Уест Хем. Англичанинът дойде в тима през януари от Манчестър Юнайтед.

Нюкасъл победи Бърнли с 2:1

Нюкасъл с важна стъпка към оцеляването си във Висшата лига

Тимът на Стив Брус се отдели шест точки от чертата с изпадащите

Джарод Боуен увеличи на 3:0 в 48-ата минута, преди Келечи Ихеаначо да намали на 3:1 в 70-ата минута, а в 91-ата минута да направи последните минути интересни с втори гол.

Лестър остава трети в класирането с 56 точки, но от четвърта позиция дебне Уест Хем с 55, а в надпреварата за челните места са още Челси (54), Ливърпул (52), Тотнъм (49) и може би Евертън(47).