Уест Хем победи Евертън с 2:1 в двубой от 31-ия кръг на английската Висша лига. В 13-ата минута Джордън Пикфорд се справи с удар на Пабло Форналс, но 19 минути след това Арън Кресуел откри резултата за лондончани с удар в горния десен ъгъл.

Пет минути преди почивката голям пропуск за "карамелите" направи Ричарлисон, а в 50-ата минута шут на Доминик Калвърт-Люин срещна гредата.

Три минути по-късно след удар на Мейсън Холгейт се палучи рикошет и топката изненада Лукаш Фабиански за 1:1.

В 58-ата минута Джаръд Боуен беше на точното място в правилния момент и също се разписа във вратата на гостите, носейки ценната победа с 2:1 за Уест Хям.

Седем минути след това положението на Евертън стана още по-тежко заради втория жълт и съответно червен картон на Майкъл Кийн.

Уест Хем е на шесто място в класирането с 51 точки, колкото има и Тотнъм, който след малко ще се изправи срещу Нюкасъл. Евертън пък има 25 пункта на 17-та позиция.