Отборите на Уест Хем и Борнемут завършиха наравно 1:1 в мач от 22-рия кръг на Висшата лига. Гостите поведоха още в 3-тата минута чрез Доминик Соланке, но час игра след началото Джеймс Уорд-Праус изравни от дузпа.

Още в 3-тата минута Борнемут създаде опасност за противниковата врата. Доминик Соланке беше изпуснат от защитата на домакините. Той успя да отбележи, като попадението първоначално не беше зачетено заради засада. Последва обаче намеса на ВАР и голът бе признат.

Половин час по-късно гостите имаха шанс за втори гол. Опасен удар на Антоан Семеньо обаче беше отразен от Алфонс Ареола.

В 59-ата минута футболист на Уест Хем беше съборен в наказателното поле. Главният съдия посочи бялата точка за дузпа. Зад топката застана Джеймс Уорд-Праус, който със силен удар в центъра на вратата вкара за 1:1.

До края опитите и на двата отбора да стигнат до крайния успех не се увенчаха с успеха. Паритетът 1:1 се запази до самия край.

В следващия кръг от Висшата лига "чуковете" гостуват на Манчестър Юнайтед, докато Борнемут приема Нотингам Форест.

След това равенство "чуковете" остават на шестото място с актив от 36 точки, докато Борнемут е 12-и с 26.