Уест Бромич се наложи с 3:1 над Арсенал и задълбочи кризата в отбора на Арсен Внегер. Воденият от Тони Пюлис отбор може да играе архаичен според някои специалисти футбол, но ефективността му е забележителна. Пюлис е един от последните наставници  практикуващ стария директен английски стил.

Двата отбора от самото начало се позиционираха според очакванията. Арсенал атакуваше, а Уест Бромич прибран отзад разчиташе на контри.

Домакините поведоха в 12-та минута. След корнер отляво Крег Доусън се извиси, възползвайки се от серията от заслони осигурени му от негови съотборници, и заби топката ниско в левия ъгъл на вратата на Петр Чех.

Авансът на домакините продължи само 3 минути. Алексис Санчес показа брилянта техника, след като беше изпуснат при центриране отляво в наказателното поле. Той си спря топката на гърди, направи едно лъжливо движение, с което си я нагласи. Последва силен удар през двама защитници. Кълбото се удари в напречната греда и влезе за 1-1.

Снимка 284112

Мачът стана много отворен, което доведе до създаване на голови положения пред двете врати. В тези ситуации двамата вратари бяха нас всички и не допуснаха промяна в резултата.

В 34-та минута Петр Чех получи разтежение, когато подаде топката към свой съотборник. Той веднага разбра, че не може да продължи и се наложи принудително да бъде заменен от Давид Оспина.

Снимка 284109

Лесна задача или тежко гостуване за Челси срещу Стоук Сити днес?

Домакините са безкомпромисни на "Британия"

Последните минути се доиграха, като играчите на Арсенал продължиха да опитват да върнат поне един гол.

Загубата вече започна да отдалечава Арсенал от зона Шампионска лига и да обезмисля края на сезона за „топчиите". Преди останалите срещи от кръга лондончани имат 50 точки и са на пето място. Ливърпул е пред тях с 55 точки и мач в повече.

Уест Бромич почти сигурно ще подобри клубния си рекорд във Висшата лига от 49 точки. В момента отборът е на осмо място с 43 точки.