Уест Бромич и Уест Хем изиграха най-резултатния мач от кръга в английската Висша лига, завършвайки наравно 3:3. Резултатът  откриха домакините още в 3-ата минута, когато Доранс реализира след асистенция на Питър Одемвинге. Само 5 по-късно Томас вкара втори гол, а в 32-ата минута Рейд направи преднината на Уест Бромич класическа, вкарвайки си автогол.

Веднага след почивката гостите върнаха един гол чрез Дем Ба. В 58-ата минута Коул вкара още един гол за „чуковете", а Дем Ба с втория си гол донесе точката на своя отбор 7 минути преди края на редовното време.

В други мачове от кръга също се получиха равенства.Блекбърн и Нюкасъл не успяха да си отбележат гол,а Блекпул и Астън Вила  завършиха наравно 1:1, като Стилиян Петров не игра за гостите. Бирмингам пък успя да победи Стоук с 1:0 с гол в добавеното време на Никола Зигич.