Уест Бромич Албиън се завръща във Висшата лига. "Дроздовете" завършиха наравно 2:2 срещу КПР в драматичен последен кръг в Чемпиъншип.

Отборът на Славен Билич имаше аванс от точка пред третия Брентфорд, който имаше домакинство на Барнзли.

Манинг откри за гостите в 34-ата минута, но в края на полувремето Диангана изравни.

В същото време Барнзли водеше с 1:0 при гостуването си в Лондон.

В началото на втората част "дроздовете" направиха пълен обрат с гол на Робинсън. В 61-ата минута Езе възстанови равенството.

Брентофорд успя да стигне до изравнителен гол в 73-ата минута на Да Силва. Така "пчеличките" се нуждаеха от победа, за да изпреварят УБА. Вместо това Одуор донесе победата на Барнзли в добавеното време.

Така Уест Бромич остана на второ място с 83 точки и заедно с Лийдс от новия сезон ще играе във Висшата лига.

Брентфорд все още запазва шансове за Премиърлийг, но ще трябва да спечели плейофите, където ще участват още Фулъм, Кардиф и Суонзи.

От Чемпиъншип изпадат Чарлтън, Уигън и Хъл Сити.