Уест Бромич взе изключително ценна и гръмка победа с 5:1 като гост на прекия конкурент за спасение Уулвърхемтън. Любопитното е, че в 24-ъе досегашни кръга „дроздовете" имаха и същия брой голове на сметката си, докато днес се развихриха и вкараха цели пет. С хеттрик пък се отличи Петер Одемвинге.

Именно той откри за гостите в 34-ата минута. Стивън Флетчър обаче успя да изравни секунди преди почивката. И когато домакинските фенове чакаха пълен обрат след почивката, се случи тъкмо обратното.

Олсон вкара втори гол за Уест Бром, а след това, само в рамките на 11 минути (от 77-ата до 88-ата) Андрюс и на два пъти Одемвинге донесоха крупната победа за Албиън.

С успеха Усет Бормич събра 29 точки и вече е на безопасно разстояние от зоната на изпадащите. При „вълците" обаче положението е коренно различно.