Ливърпул бе сразен у дома от УБА в последния мач от 26-ия кръг на Висшата лига. „Мърсисайдци" отстъпиха с 0:2, въпреки че тотално смазаха противниците си.

Лидерът на домакините Стивън Джерард пък се превърна в грешник за тима си, след като пропусна дузпа при 0:0.

„Дрозодвете" демонстрираха тактически правилен футбол, в повечето моменти от мача - прибран. Тази тактика на Стив Кларк се оказа правилната и така УБА си тръгна с трите точки от митичния „Анфийлд", които върнаха тима в осмицата.

Многобройните усилия на „мърсисайдци" така и не дадоха резултат през мача. Първата част премина под масиран натиск на домакините, но без чисти положения. Единственото по-значима ситуация пред вратата на Фостър бе на неговия съотборник Стивън Рийд, който за малко не си отбеляза автогол след центриране.

По-интересните моменти се случиха през второто полувреме. В 76-ата минута съдията отсъди много спорна дузпа, след като Суарес бе бутнат леко от Олсон в наказателното поле. Зад бялата точка застана Стивън Джерард, чийто удар бе уловен от Фостър.

Пет минути по-късно гостите смълчаха „Анфийлд". При центриране от корнер, Агер изпусна Макоули, който с глава откри резултата. В първата минута на добавеното време, влезлият като резерва Лукаку оформи крайното 2:0, след като изскочи сам срещу вратаря.
След този мач, Ливърпул е на 9-ото място с 36 точки, а УБА е с позиция по-напред с точка повече.

Ливърпул - Уест Бромич 0:2

0:1 Макоули 81
0:2 Лукаку 90

Ливърпул: Рейна, Хосе Енрике, Агер, Карагър, Джонсън, Лукас, Даунинг (78 Коутиньо), Хендерсън (60 Стърлинг), Джерард, Шелви (60 Борини), Суарес