Транмиър Роувърс направи сензационен обрат и си осигури преиграване срещу елитния Уотфорд. Мачът от третия кръг на "ФА Къп", игран на "Викаридж Роуд" протече при пълно надмощие на домакините преди почивката.

Резултати и голмайсторите в мачовете от ФА Къп, започващи в 17:01 часа

Вижте развитието на интригуващите двубои

Момчетата на Найджъл Пиърсън поведоха след голове на Том Деле-Баширу, Натаниел Чалоба и Роберто Перейра с 3:0 и всичко изглеждаше решено.

Конър Дженкинс върна едно попадение за Транмиър в 65-ата минута, но нещата изглеждаха под контрол за "стърщелите" Емануел Монте вкара за 2-3 в 78-ата минута, а Пол Мълин отбеляза от дузпа за 3-3 в 87-ата минута. Наказателният удар беше отсъден след намесата на ВАР.

В края нервите на Рикардо Перейра от Уотфорд не издържаха и той получи директен червен картон.

Така финалистът от миналата година Уотфорд ще пътува след десетина дни за преиграване с четвъртодивизионния Транмиър.