Отборът на Тотнъм добави ценни три точки към актива си, надделявайки над скромния си гост Хъдърсфийлд в срещата между двата тима от програмата на 29-ия кръг в английската Висша лига.

Столичани спечелиха с 2:0 пред собствена публика. И двете попадения в срещата реализира Хьон-Мин Сон.

Той се разписа за първи път след 27 минути игра. Това на практика бе и първото по-сериозно положение в мача въобще, като преди това гостите стояха изцяло прибрани в половината си и сякаш на пръв поглед дори не желаеха да не опитват контраатаки.

Снимка 343414

Те по-скоро внимаваха да не получат гол. Това все пак се случи при поредната вихрена акция на лондончани, на върха на която се оказа Сон. Той нямаше как да пропусне от близка дистанция и вдигна феновете на крака.

Още в следващата атака на отбора Хари Кейн можеше да удвои преднината на домакините, но не успя да промуши топката измежду защитниците, изпречили се на пътя му.

Снимка 343415

Второто полувреме започна подобно на първата част, като Хъдърсфийлд се "окопа" в половината си, очаквайки нападението на Тотнъм да допусне грешка.

Вместо това Сон се добра до второто си попадение в срещата, дошло след 54 минути игра.

Тогава Кейн му асистира по брилянтен начин, оставяйки го очи в очи с вратаря на съперника.

Снимка 343412

Победата донесе ценни три точки в актива на Тотнъм, който вече разполага с 58 на сметката си. Временно състезателите на тима са на третото място, с пункт аванс пред Ливърпул, който играе по-късно днес.

Вторият тим в класирането - Манчестър Юнайтед е с 59 точки, но също е с мач по-малко. Хъдърсфийлд е 14-и.